Rólunk írták

Bringázz a munkába 2014 tavasszal is!

Az MRE is csatlakozott a Kerékpásosklub tavaszi Bringázz a munkába akciójához.

Mértéktartó konferencia Budahegyvidéken

Kihirdették a Nézzétek az ég madarait! fotópályázat eredményét, közgyűlést tartottak a református ökogyülekezetek a III. Ökogyülekezeti konferencián.

III. Ökogyülekezeti Konferencia

Helyszín: Budapest-Budahegyvidéki-Református-Egyházközség, Böszörményi út 28.

Adj egy pihenőórát a Földnek

A skót ökogyülekezetek példáját követve idén a magyarországi Ökogyülekezeti Mozgalom is csatlakozott a WWF által meghirdetett Föld Órája akcióhoz, amelynek célja felhívni a figyelmet a túlzott és fölösleges energiahasználatra.

Nézzétek az ég madarait!

Összesítették az Ökogyülekezeti Tanács 2014-es fotópályázatára beérkezett munkákat.

A mi felelősségünk

Ökogyülekezeti tanulmányúton jártak a telkibányai gyülekezet tagjai Észak-Írországban.

Zöldülő egyház

A 2013. évi pályázati kiírás volt a második az Ökogyülekezeti Program életében.

Ökogyülekezet és Ökogyülekezeti programiskola: Együtt a teremtésvédelemért

Az Új Katedra szeptemberi számának 24-25. oldalán a fenti címmel olvasható intézményünk és egyházközségünk teremtésvédelem terén végzett szolgálatáról, programjainkról, eseményeinkről szóló cikk.

A gyümölcsfák is lélegeznek

Nincs annál nyomasztóbb érzés, mint amikor szárnyalhatunk, de mégis be vagyunk zárva.

Erdei iskola az egyházi oktatásban

Jövő tavasszal kifejezetten az egyházi intézmények pedagógusainak, erdei iskolát üzemeltető munkatársainak szerveznek hatvan órás akkreditált képzést – erről állapodott meg az MRE Ökogyülekezeti Tanácsa és az Erdei Iskola Egyesület.

Ökogyülekezeti cím

Az ökogyülekezeti címre olyan gyülekezetek, egyházi közösségek, és intézmények jelentkezhetnek, akik önkéntes működésükkel, szemléletükkel aktívan tesznek a teremtett világ megóvásáért.

Reformátusok családja

A legnagyobb protestáns egyházi találkozón, a németországi Hamburgban most zajló Kirchentagon az elsők között az MRE Nőszövetsége, a Siketmisszió és az Ökogyülekezet mutatkozhatott be.

Mit tud elhordozni a föld?

És mennyi mindent lehet belőle kivenni? Ez ma az élet fő kérdése.

Ökogyülekezet

„Az Úr ereje alkotta a földet, az ő bölcsessége szilárdította meg a világot, az ő értelme feszítette ki az eget.”

Apa, kezdődik!!!

Szeptember 30-ával kezdetét veszi egyházunkban (is) a Teremtés hete.

Az ég hajlata - Ökogyülekezet konferencia

Mit tehetünk keresztyén emberként a teremtett világ megóvásáért, a jövőnkért?

Ökogyülekezeti-díj

A REND fesztivál egyik legfrekventáltabb helyén, a Reformátusok utcájában volt megtalálható az Ökogyülekezeti program standja is.

ZÖLD-S-ÉG: kezdő gondolatok, az aquapóniától az ökogyülekezetig

Az aquaponia egy olyan alternatív élelmiszer előállítási technológia, amelynek segítségével vegyszermentes módon zöldség és fehérje (hal) termelhető olyan területeken is, ahol kevés a csapadék és rossz minőségű, vagy kevés a művelhető talaj.

A klímaváltozás és a keresztyének

A keresztyének tehetnek az éghajlatváltozásról? Mit tehetnek a keresztyének az éghajlatváltozásért? Ilyen és hasonló kérdések vetődtek fel Az ég hajlata című, az Ökogyülekezeti Tanács által szervezett konferencián, melyen a Skót Egyház ökogyülekezeteivel is megismerkedhetett a közönség.

Zöldellő egyház

Március elején a Magyarországi Református Egyház háromfős delegációja igyekezett megismerni a környezettudatos szemlélet egyik példásan jól működő modelljét Skóciában.