Filmek

Dr. Victor András: Reziliencia

A református Ökogyülekezeti Mozgalom (ÖGYM) és a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület (MKNE) programsorozata. A rendezvénysorozat célja, hogy közérthető nyelvezettel halljunk, beszélgethessünk a természettudományok aktuális kérdéseiről, és a keresztyénséghez való kapcsolódásukról. Előadó: Dr. Victor András az ELTE nyugalmazott főiskolai tanára, MKNE tagja, korábbi és tiszteletbeli elnöke, az Ökogyülekezeti Tanács tagja. A tudományos eredmények, bonyolult összefüggések mindennapi életre való, közérthető „lefordításának" egyik legkiemelkedőbb művelője. http://okogyulekezet.hu/ http://mkne.hu/

Dr. Victor András: Beismerni a nyilvánvalót

Dr. Victor András előadása a 72 Tanítvány Mozgalom teremtésvédelmi konferenciáján. 2017.09.30.

Dr. Victor András: Felelősségünk a Földért - Ökoestek előadássorozat

A református Ökogyülekezeti Mozgalom és a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület programsorozata.

Kémiai kísérletek a Csillagponton (2017)

Dr. Victor András az ELTE nyugalmazott főiskolai kémia szakos tanára, MKNE tagja, korábbi és tiszteletbeli elnöke, az Ökogyülekezeti Tanács tagja. A tudományos eredmények, bonyolult összefüggések mindennapi életre való, közérthető „lefordításának" egyik legkiemelkedőbb művelője.

Dr. Victor András: Egység és sokféleség - Ökoestek előadássorozat

Dr. Victor András: Mit tehet egy kisember a nagyvilágért?- Ökoestek előadássorozat

videó 17

dr. Victor András: Káoszból rend - Ökoestek előadássorozat

Környezettudatos gyülekezetek

A Debreceni Televízió összeállítása.

Ökogyülekezeti konferencia a Megújuló Energiaparkban

A Debreceni Televízió összeállítása.

Nagy Károly: A prügyi napelemes rendszerek bemutatása

Nagy Károly prügyi református lelkész előadása az Egy házunk van című gyakorlati teremtésvédelmi konferencián.

Victor András: Mi az, hogy "megújuló"?

Victor András előadása az Egy házunk van című gyakorlati teremtésvédelmi konferencián.

Mika János - Az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljai (2016-2030)

Mika János előadása az Egy házunk van című gyakorlati teremtésvédelmi konferencián.

Kodácsy Tamás: Mit jelent a teremtésvédelemben a sáfárság?

Kodácsy Tamás előadása az Egy házunk van című gyakorlati teremtésvédelmi konferencián.

Csákberényi-Nagy Gergely köszöntője

Csákberényi-Nagy Gergely köszöntője az Egy házunk van című gyakorlati teremtésvédelmi konferencián.

Somogyi István: Megújulóenergia-projektek

Somogyi István előadása a 2016. június 3-4-i Egy házunk van konferencián.

Nyitó áhítat - Egy házunk van - 2016

Hodossy-Takács Előd áhítata a 2016. június 3-4-i Egy házunk van konferencián.

Ökogyülekezeti istentisztelet Telkibányán

A Teremtés hetén ökogyülekezeti istentiszteletet tartott a Telkibányai Református Gyülekezet.

Szárnyalás a Szélrózsán

Az idei Szélrózsán nem evangélikusok is kifejtették gondolataikat a Szárnyalj! témáról. Elsőként 2014. július 17-én, csütörtökön, egy református lelkipásztor, Kodácsy Tamás előadása volt. Videó: Győri András Timótheus

Szárnyalás

Dr. Kodácsy Tamás előadása