III. Ökogyülekezeti Konferencia

Diogenész jegyezte fel, hogy amikor az athéni piacon az áruk roppant tömegét szemlélte Szókratész, gyakran ezt mondta magában: „Mennyi mindenre nincs szükségem.” Talán ezerszer igazabb ez ma, amikor bevásárlóközpontok, webáruházak, árucikkek, reklámok tömegében élünk, elképesztő kínálatban, amely a bóvlitól az értékesig mindent kezünkbe akar adni. A III. Ökogyülekezeti Konferencia témája idén a mértékletesség.

III. ÖKOGYÜLEKEZETI KONFERENCIA
Mértékletesség
Mennyi mindenre nincs szükségem!
• Képesek vagyunk-e csak annyit markolni, mint amennyire szükségünk van és meg tudjuk-e tartani?
• Tudunk-e éhségérzettel élni, keresve, vagy behabzsolunk mindent és eltelve, tunyán nézünk hátra?
• Az atléta mindenben mértékletes, hogy elnyerje a koszorút jelentő első díjat. Tudunk-e mi is mértékletesek lenni a boldogságért, a “hervadhatatlan koszorúért”? (1Kor 9,25).
Helyszín Budapest-Budahegyvidéki Református Egyházközség, XII. Budapest, Böszörményi út 28.
09.30-10.00 Regisztráció
10.00-10.15 Áhítat - Szalay László Pál református lelkipásztor –Telkibányai Református Egyházközség - ökogyülekezet
10.15-10.20 Köszöntés-Dr. Kodácsy Tamás, az Ökogyülekezeti Mozgalom vezetője
10.20-10.50 1. Előadás: A mértékletesség teológiája. Dr. Szabó István lelkipásztor Budahegyvidéki Református Egyházközség (ökogyülekezet) püspök - Dunamelléki Református Egyházkerület