Az Edinburghi Egyetem, az Egyesült Királyság Művészet és Bölcsészet Kutatótanácsa, valamit az Európai Keresztyén Környezetvédelmi Hálózat (ECEN) közös szervezésében került sor egy három napos szimpóziumra május 18–20 között, amelyen a hívő közösségek teremtésvédelmi tevékenysége került fókuszba. A három nap során során a kutatók, szakértők és elkötelezett hívők keresték az utat a szorosabb együttműködésre, az egyházi közösségek segítésére.
Az európai egyházak már az 1960-as évek óta hangot adnak a teremtésvédelem fontosságának, felhívják a figyelmet a teremtett világ kincseinek megőrzésére. Ez a konferencia is ennek a hagyománynak a folytatása. Michael Northcott professzor nyitóelőadásában a „Földi idő és a környezeti igazságosság" témában bemutatta annak a kutatásnak az első eredményeit, amelyben a skót ökogyülekezeti mozgalom eredetét, működését és hatását vizsgálták. A skót testvérszervezet fontos szerepet játszott a magyar ökogyülekezeti program indításában is. A konferencia helyet adott különböző előadásoknak, párbeszédnek és egy természetismereti kirándulásnak is.
Az ECEN delegációban részt vett a konferencián Kodácsy Tamás is, a Magyarországi Református Egyház Ökogyülekezeti Mozgalmának tanácstagja, aki a sáfárság kálvini gondolatának kortárs környezetvédelmi aktualitásáról tartott előadást.
Kodácsy Tamás
Forrás: http://reformatus.hu/mutat/13720/
Hozzászólások