OTV 2016 első forduló feladata

Munkaidő: 2016. 05.10 - 05.30.

Beküldési határidő: 2016.05.30. 24:00

Beküldési cím: info@okogyulekezet.hu

Második forduló kiírása: 2016.05.30.

A megoldásra kérjük ráírni a beküldő tanuló/csapatvezető nevét, évfolyamát, e-mailcímét, telefonszámát!

Témakör: Az étkezés (evés-ivás) kapcsolata a fenntarthatósággal, egészséggel, a Bibliával, a teremtésvédelemmel.

1. forduló feladata:

Iskolai közösségi szolgálathoz tervkészítés

A beadott pályázatnak tartalmaznia kell:

• A pályázó(k) nevét, életkorát, iskoláját, elérhetőségét
  • Az iskola és a fogadóintézmény (pl. óvoda, iskola, idősek otthona, gyülekezet, civil szervezet) által kötött megállapodás másolatát
  • Részletes tervet (min. 3, max. 5 A4 oldal): a tervezett tevékenység címét, célját, konkrét tartalmát, ütemezését, várható eredményét, a bevont segítők számát/nevét/szerepét.

Néhány ötlet, gondolat kedvcsinálónak:

• Nyomozzatok az Egyháztáji program után!
  • Gondoljatok a gyülekezetek, egyházak jószolgálati tevékenységére is!
  • Vegyétek kézbe Ferenc pápa Laudato sí c. enciklikáját, valamint az ENSZ Fenntartható Fejlődési Célok c. programját.
  • Nézzetek utána, mi a szerepe a közösségi kerteknek!
  • Ismerkedjetek meg az Iskolakert Alapítvány munkájával!
  • Ne felejtsétek el, hogy minden innivaló alapja a víz!

Legfontosabb, hogy ne tévesszétek szem elől a megadott témakört, s azt sem, hogy a terv önmagatok számára készüljön, valós legyen!