A szeptember 30-val kezdődő héten egy kicsit többször esett szó a gyülekezetünk alkalmain a teremtett mivoltunkról, a minket körülvevő teremtett világ szépségeiről, hogy mindezek Isten ajándékai a számunkra, melyeket ránk bízott, azokat védeni, óvni szükséges.
A szeptember 30-i vasárnapi istentiszteleten a liturgiás lapon is feltüntettük és a Teremtés Hete alkalmaira is hívogattuk a gyülekezet tagjait. Délután a gyülekezet képviselői részt vettek az ökumenikus istentiszteleten és átvették a gyülekezetünknek megítélt díjjal járó oklevelet és plakettet.
Október 2-án délutánra imaközösségre hívtuk és vártuk a gyülekezet tagjait, ahol Isten igéjének útmutatásai alapján közösen dicsőítettük Istent, áldottuk az Ő háromszor szent nevét, adtunk hálát irántunk való végtelen szeretetéért, melyet a minket körül velő világban is megtapasztalhatunk, és kértük az Ő jelenlétét, vezetését életünkben.
A Névtelen Segítő Kezek diakóniai és egyben környezetóvó programunk résztvevői is tevékenykedtek: Erdélybe, Marosbogátra, az ottani Emmaus gyermekotthonba vittük ki a gyülekezetben összegyűlt használt, de jó minőségű könyveket, gyermekjátékokat, ágyneműt, törölközőket, gyermekruhákat az otthon lakói számára. Gyülekezeti adományokból és szállodáktól kapott leselejtezett konyhai eszközökből nagyobb mennyiséget adtunk át a 304. Kőrösi Csoma Sándor Cserkészcsapat éppen most létesülő cserkészotthona használatába.
A hét folyamán a hitoktatók a gyermekekkel az iskolákban, óvodákban beszéltek a Teremtés Hetéről, az ige tükrében együtt tekintettek rá a teremtett világra. Még rajzocskák is készültek. Az ifjúsági és missziói bizottság is foglalkozik a témával.
Magyarországi öko-testvérgyülekezeti kapcsolat kiépítésére kaptunk felkérést az Erdőkertesi Református Egyházközség öko-önkéntesétől, Újvári Lászlóról. Reménységünk, hogy ez újabb akár közös öko-programok kialakítására ad majd lehetőséget. Ebbe a programba szeretnénk bevonni gyülekezetünk egyik ifjú házascsoportját, ahol többen vannak „megfertőzve” az ökoszemlélettel.
A pettpalackok használatát nem tudjuk teljesen megszűntetni, de felvetődött, hogy jó lenne egy zsugorító gépet beszerezni, hogy ami keletkezik, azt zsugorítsuk és gyűjtsük szelektív módon. A zsugorító eszköz megrendelésre került.
Évek óta gyűjtünk műanyag kupakokat a gyülekezetben. Október 5-én nagy mennyiségű vagy 16-17 műanyag zsáknyi kupakot adtunk át egy lábatlani beteg kislány családjának, tovább hasznosításra, újra feldolgozásra.
Az Agrármisszió keretén belül elindult az idei utolsó gyümölcsakciónk: télálló alma előrendeléseket gyűjtünk a gyülekezetben egy Bereg megyei református termelő ajánlata alapján, akivel a Mátészalka-kertvárosi lelkész ajánlásával kerültünk kapcsolatba.
A süteménymisszió is beindult, az október 7-i vasárnapra több testvérünk a diakóniai bizottságból a korábbi presbiterek szeretetvendégségére elkészítette finom sütemény-adományát.
A gyülekezetünk öko-gyülekezetté válását már egyre többen feltüntetik az elektronikus levelezésük névjegyében, és a levél olvasóit a természet óvására, a felesleges nyomtatás elkerülésére is buzdítják.
Reménységünk az, hogy az öko-gyülekezetté válásunk által a korábbiaknál is még többen tudatosan fognak törekedni a teremtett világ védelmére, megértik személyes felelősségünket ebben a kérdésben. Azok, akik ebben a szolgálatban eddig is részt vettek ez által még jobban megerősödnek az eddig is hűséggel végzett szolgálataikban, még inkább tudatosodik bennük, hogy ami szolgálatot végeznek a teremtett világ védelme, óvása érdekében, ez a tevékenység az Isten világot megteremtő csodálatos munkája előtti hódolat is egyben.
Soli Deo Gloria
Hozzászólások